Kompletní průvodce na téma "Jak funguje hodinový hotel"

03.11.2020
Ilustrační foto: pokoj v hodinovém hotelu
Ilustrační foto: pokoj v hodinovém hotelu

Hodinový hotel Vám poskytuje úkryt a intimní prostředí, kdykoliv to potřebujete. Zde se dočkáte dokonalého spojení komfortu, diskrétnosti, rychlosti a dostupnosti. Jak ale takovýto hotel funguje a co můžete očekávat? Na to se podíváme a povíme Vám to v tomto článku.

Anebo rovnou mrkněte na naše hodinové hotely v Praze

Jak tedy funguje hodinový hotel?

Ilustrační foto: přemýšlející socha
Ilustrační foto: přemýšlející socha

Hodinový hotel je speciální druh ubytovacího zařízení, které poskytuje krátkodobé pronájmy pokojů, obvykle na základě hodinové sazby. Tyto hotely jsou často navštěvovány milenci, páry hledající intimní prostor mimo svůj vlastní domov nebo jednotlivci, kteří potřebují odpočinout nebo relaxovat v diskrétním prostředí.

Hodinový hotel tedy funguje na základě krátkodobého pronájmu prostoru. Nemusíte zde platit celou fixní částku za pronájem pokoje na celý den či noc, jak tomu je v případě klasických hotelů. Tímto způsobem se zde dá na základě toho ušetřit. Avšak hlavním důvodem návštěvy a oblíbenosti hodinových hotelů je jejich diskrétnost.

Pokud se chcete dozvědět o tom, co je to hodinový hotel a jak se liši od běžných hotelů, či co je to milenecký azyl, napsali jsme v našem blogu přehledné a detailní články co je to hodinový hotel a milenecký azyl - vše kolem něj. Také doporučujeme článek o tom, jak se připravit na návštěvu hodinového hotelu

Jak si zarezervovat pokoj?

Pro zákazníky je snadné si zarezervovat pokoj telefonicky, e-mailem, SMS nebo třeba online prostřednictvím rezervačního formuláře. Odpadají rutinné a zdlouhavé procesy jako je například registrace, vyplňování rezervace, emailování apod. Vše tedy zvládnete jednoduše během pár minut.

Ilustrační foto: rezervace pokoje v hodinovém hotelu
Ilustrační foto: rezervace pokoje v hodinovém hotelu

Způsoby platby

Ilustrační foto: platba v hotovosti
Ilustrační foto: platba v hotovosti

Platba probíhá zpravidla v hotovosti před začátkem pobytu. Některé hodinové hotely nabízejí i možnost zaplatit pronájem přímo na místě platební kartou anebo bankovním převodem. Detailně o tom, jak se platí v hodinových hotelech je napsáno v článku jak se připravit na návštěvu hodinového hotelu

Jak probíhá check in/out?

Pro to abyste se dostali do Vámi rezervovaného pokoje v hodinovém hotelu většinou postačí sdělit přezdívku, kterou jste si zvolili při rezervaci, na recepci a recepční Vám poskytne klíče. Po skončení doby pronájmu se klíče nechávají na pokoji, dveře se jen zabouchnou. 

V případě mileneckých azylů, což jsou zpravidla samostatné byty či apartmány, mnohdy funguje diskrétnější forma check inu/check outu a to tzv. self-check in/out čili bez asistence personálu. Milnecký azyl Vám sdělí před zahájením pobytu instrukce, jak si klíče vyzvednout v předem připraveném místě, zpravidla v keyboxu (uzamykatelné schránce na klíče s kódovým zámkem) a také, jak se dostat do apartmánu. Klíče se buď opět nechají v bytě anebo se vrátí do keyboxu.

Ilustrační foto: check in
Ilustrační foto: check in

Flexibilita

Ilustrační foto: flexibilita
Ilustrační foto: flexibilita

Bez ohledu na to, kdy potřebujete příjemné a soukromé místo pro sebe a svého partnera, jsou zpravidla hodinové hotely k dispozici non-stop, 24 hodin denně, 365 dní v roce a také včetně svátků. Záleží samozřejmě na otevírací době konkrétního podniku. Bezpochyb ale lze říci, že další primární výhodou je jejich snadná dostupnost. To znamená, že si můžete pronajmout pokoj kdykoliv během dne či noci, v závislosti na Vašich potřebách a preferencích. Nabízejí flexibilitu pro každou situaci.

Diskrétnost

Diskrétnost je samozřejmostí a je na 1. místě každého hodinového hotelu. Ve většině případů jedinou "lichotivou" informaci, kterou od Vás budou potřebovat, kromě termínu a času příchodu samozřejmě, je jakou přezdívku si pro sebe vyberete :), což poskytuje pocit soukromí a bezpečí.

Personál hodinového hotelu je obvykle pečlivě proškolen, aby dodržoval zásady diskrétnosti a ochranu soukromí hostů. To zahrnuje minimalizaci kontaktu hostů mezi sebou navzájem, s tím související plánování rezervací, check inů a check outů a zajištění toho, aby osobní údaje od klientů  nebyly vyžadovány (jména, účel pobytu, telefonní čísla, platební karty, občanské průkazy, řidičáky apod.)

Ilustrační foto: diskrétnost
Ilustrační foto: diskrétnost

Věrnostní programy

Ilustrační foto: slevy
Ilustrační foto: slevy

Pro stabilní klienty nabízí některé hodinové hotely výhodnější ceny, zlevněné pobytové balíčky, slevy a také tzv. Happy Hours a další výhody.

V našich hodinových hotelech v Praze máme pro každého nového hosta navíc také slevu 10%

FAQ

Pokud Vás zajímají další detaily či otázky ve spojitosti s daným tématem, připravili jsme pro Vás také sekci "Otázky-Odpovědi", kterou si můžete přečíst

Ilustrační foto: FAQ
Ilustrační foto: FAQ

Chcete zjistit dostupnost?

Online poptávka

Zarezervujte si místo včas.
Zjistíme dostupnost do cca 5 minut a vyšleme Vám nabídku volných prostorů po obdržení poptávky

Kliknutím na tlačítko pro " odeslání" souhlasíte s našimi zásady pro ochranu a zpracování osobních údajů v souladu se zákonem 101/2000, Sb., Zákon o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, respektive jej nahrazené GDPR a našimi obchodními podmínkami 


*Sleva 10% platí na 1. rezervaci pro nového Klienta. Při rezervaci je nutné uvést promokód "FIRST TIME". Sleva až -55% platí na vybrané apartmány. Sleva až -55% platí pro nové i stálé zákazníky, je nutné uvést promokód "SLEVA55". Slevy nelze kombinovat navzájem. Welcome drink je k jakékoliv rezervaci na celý den zdarma. Welcome drink platí pro vybrané apartmány. Parkování je zdarma pro každého klienta. Parkování platí na vybrané apartmány.
V souvislosti s vládním nařízením hodinový hotel poskytuje ubytování pro účely pracovní cesty, pro cizince a pro osoby s nařízenou karanténou, a to až do odvolání či zrušení opatření
Částka za již zaplacenou rezervaci není vratná