Co je to hodinový hotel ?

03.10.2019
Ilustrační foto: pokoj v hodinovém hotelu
Ilustrační foto: pokoj v hodinovém hotelu

V tomto článku se podíváme na podstatu hodinových hotelů - co to je, jak se liší od běžných ubytovacích zařízení a proč jsou stále populární mezi různými skupinami lidí.

Anebo rovnou mrkněte na naše hodinové hotely v Praze

Co je to hodinový hotel?

 Hodinový hotel, chcete-li milenecký azyl či azyl pro milence, je jedinečným konceptem ubytování, který nachází své uplatnění po celém světě. Jeho specifické vybavení a zaměření na krátkodobý pobyt ho činí ideálním pro páry, milence, a ty, kteří hledají diskrétní místo pro intimní chvíle.

Čím se liší od hotelu?

Hodinový hotel se od běžného hotelu odlišuje tím, že klienti nejsou vázáni na celou noc či den. Je koncipován pro krátkodobý pronájem, obvykle v intervalech jedné až dvou hodin. Právě z tohoto důvodu se zde dá ušetřit a neplatit si celou částku pronájmu na celý den či noc, když to využijete jen na pár hodin. Tyto hotely mají diskrétní personál a zájemci o ubytování zde nejsou povinni prokazovat se doklady totožnosti. Nikdo jim nepokládá žádné nepohodlné otázky typu " za jakým účelem jste k nám přijeli? ". Rovněž není potřeba žádná registrace, stačí pouze přezdívka či heslo = vše je tedy naprosto anonymní.

Pod pojmem hodinový hotel si avšak nemusíte vždy představovat klasický hotel. Tímto názvem se také označují i běžné apartmány či byty, které provozují soukromí majitelé, a které také nabízí možnost krátkodobého "zapůjčení".

Existuje spousta firem, které se na tento typ byznysu přímo specializují a mají v portofilu širokou nabídku prostorů k pronájmu na způsob hodinového hotelu. Dokonce již dnes není mnohdy zapotřebí ani žádný personál a hosté se mohou ubytovat sami, aniž by někoho potkali, což dělá celý pobyt ještě diskrétnější. Je to tedy self-check in, kdy klíče jsou uložené nejčastěji v tzv. keyboxu (schránce na klíče) a klient pak obdrží podrobné instrukce, jak je má vyzvednout a jak se poté dostane do bytu. Častými návštěvníky takových zařízení jsou milenci, milenecké páry či třeba manželé hledající soukromí a časovou nezávislost.

Historie a současnost hodinových hotelů

 Historie hodinových hotelů sahá až do doby Rakouska-Uherska, kde sloužily jako místa pro schůzky a soukromé chvíle. Dokonce i císař František Josef I., jak uvádí některé zdroje, jeden takový podnik navštěvoval. Vznikaly i u vojenských kasáren, kam za důstojníky jezdily manželky nebo milenky. I v moderní době, přestože se společnost vyvíjí, hodinové hotely zůstávají populární. Existuje stále rostoucí poptávka po těchto ubytovacích konceptech, což dokazuje i dostupnost více než čtyř stovek hodinových hotelů v České republice.

Hodinové hotely mají své pevné místo na trhu ubytování, a jejich popularita roste v důsledku snahy majitelů poskytovat kvalitní a diskrétní služby. Bez ohledu na předsudky spojené s tímto typem ubytování lze konstatovat, že hodinový hotel je místem, kde si páry mohou užít soukromí a luxus, a okořenit si tak svůj vztah a utéci na chvíli od reality

Kvalita a komfort

 Všechny prostory jsou plně vybavené. V drtivé většině s velkými king-size postelemi, sprchou či vanou, samostatným WC a někde i kuchyňskou linkou. Služby samozřejmě zůstávají na úrovni hotelu - tedy vždy s čistým ložním prádlem, ručníky, prostředky na osobní hygienu, vydezinfikované prostory po každé návštěvě atd. Rezervaci lze provést snadně a rychle - online, po telefonu či SMS

Luxusní a diskrétní prostředí

 Vzhledem k nedostatku soukromí a luxusu v některých běžných ubytovacích zařízeních se hodinové hotely staly atraktivní volbou pro ty, kteří touží po klidném a elegantním místě pro své intimní chvíle. 

Na rozdíl od předsudků spojených s tímto typem ubytování se některé hodinové hotely zaměřují na poskytování vysoce kvalitních služeb a luxusního vybavení. 

Existuje i několik tříd - například standard či deluxe. Pro ty náročnější pak VIP. Kdo hledá něco ostřejšího a nevšedního, je možnost BDSM pokojů a pro milovníky relaxu pokoje přímo s vířivkou či saunou. Je toho samozřejmě ale mnohem více a nabídka se stále každým dnem rozšiřuje.

Kritéria výběru hodinového hotelu

 Nároky hostů na hodinový hotel se liší, ale několik kritérií se opakuje. Mezi nejčastěji uváděná patří:

  • Nerušené soukromí
  • Diskrétnost
  • Časová nezávislost
  • Vybavení
  • Rozumná cena
  • Lokalita
  • Parkování
  • Dobrá dostupnost MHD

Další služby, jako je bezplatné Wi-Fi, TV, občerstvení a 24hodinová dostupnost, jsou také častými požadavky hostů.

Podrobnější návod, jak vybrat hodinový hotel, také můžete přečíst v tomto článku

Trendy a zákulisí hodinových hotelů

 Hodinové hotely mají různé podoby a jsou často zaměřeny na specifickou klientelu. V České republice se v poslední době objevuje trend vytváření luxusních a vkusně zařízených pokojů, které jsou vzdáleny od předsudků spojených s tradičními hodinovými hotely. Majitelé těchto zařízení se snaží nabídnout maximální anonymitu a komfort svým hostům.

Chcete zjistit dostupnost?

Online poptávka

Zarezervujte si místo včas.
Zjistíme dostupnost do cca 5 minut a vyšleme Vám nabídku volných prostorů po obdržení poptávky

Kliknutím na tlačítko pro " odeslání" souhlasíte s našimi zásady pro ochranu a zpracování osobních údajů v souladu se zákonem 101/2000, Sb., Zákon o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, respektive jej nahrazené GDPR a našimi obchodními podmínkami 


*Sleva 10% platí na 1. rezervaci pro nového Klienta. Při rezervaci je nutné uvést promokód "FIRST TIME". Sleva až -55% platí na vybrané apartmány. Sleva až -55% platí pro nové i stálé zákazníky, je nutné uvést promokód "SLEVA55". Slevy nelze kombinovat navzájem. Welcome drink je k jakékoliv rezervaci na celý den zdarma. Welcome drink platí pro vybrané apartmány. Parkování je zdarma pro každého klienta. Parkování platí na vybrané apartmány.
V souvislosti s vládním nařízením hodinový hotel poskytuje ubytování pro účely pracovní cesty, pro cizince a pro osoby s nařízenou karanténou, a to až do odvolání či zrušení opatření
Částka za již zaplacenou rezervaci není vratná