Milenecký azyl - vše kolem něj

12.01.2020
Ilustrační foto: milenecký pár v azylu pro milence
Ilustrační foto: milenecký pár v azylu pro milence

Zajímáte se, jak milenecký azyl funguje, kolik stojí, a jak zajistit rezervaci? Přečtěte si náš průvodce tímto fascinujícím světem mileneckého byznysu

Či rovnou mrkněte na naši nabídku mileneckých azylů v Praze

Tak co je to tedy milenecký azyl?

Přestože může být koncept mileneckého azylu pro některé kontroverzní, milenecký azyl, jinak řečeno azyl pro milence, představuje bezpečné a diskrétní místo, které můžete využít se svým partnerem pro intimní schůzky. Bezprostřední výhodou je možnost pronájmu již od 1 hodiny. Pokud tedy jednoduše nemáte k dispozici vhodné místo nebo Vám již přestaly vyhovovat dostupné prostory, milenecký azyl je ideálním řešením.

Tato místa navštěvují nejen milenci, ale také často manželé či zamilované páry. Někteří lidé je využívají i tehdy, když ještě nechtějí sdílet svou adresu s novým partnerem. Někdo, kdo chce v soukromí probrat obchodní či podnikatelské plány, mají soukromou byznys schůzku, nebo jen cestuje či je na služební cestě, a nechce si složitě rezervovat hotel, také může azyl pro milence využít k těmto účelům.

Milenecké azyly poskytují veškeré potřebné vybavení. Jsou plně zařízeny a kromě postele, která je samozřejmě klíčová a ve většině případů velká, nabízí sprchu či vanu, samostatné WC a v některých případech i kuchyňský kout. Čisté ložní prádlo, ručníky, šampon, mýdlo, dezinfekce po každé návštěvě apod. jsou standardem a také samozřejmostí.

Diskrétnost v mileneckém azylu: kde jméno nehraje roli

Diskrétnost je klíčový prvek mileneckých azylů. Během celého pobytu zůstává zákazník v úplné anonymitě. Při rezervaci postačí pouze přezdívka či tajné heslo. Návštěvníci nejsou obtěžováni zbytečnými otázkami a nemusí se obávat žádného odhalení. Nepožadují se zde doklady, mnohdy chybí dokonce i recepce a personál a zákazník si klíče vyzvedne dle instrukcí a ubytuje se sám, aniž by někoho potkal.

Jaké jsou výhody?

• Diskrétnost

• Nižší cena oproti klasickým hotelům

• Rychlá a snadná rezervace

• Dostupnost

• Lokalita

• 24/7 provoz

• Intimní vybavení

Kolik to stojí?

Ceny v mileneckých azytech se liší podle lokality, nabízených služeb a času pobytu. Většina zařízení má stanovenou cenu za hodinu, která se pohybuje od stokorunových částek až po tisíc korun. Klienti mohou využít slevy nebo různé zvýhodněné balíčky včetně víkendových či nočních pobytů, rezervace jen na odpoledne či na půl dne.

Dost často se lze setkat i s tzv. Happy Hours, tedy zvýhodněnou cenou v určitých dnech či časech v průběhu dne. Může se jednat například o akci 1+1 hodina zdarma, neboli 2 hodiny za cenu 1 apod. V našich mileneckých azylech všichni noví klienti navíc obdrží ještě slevu 10%.

Připlatit si každý může za nadstandardní servis či služby - občerstvení, dekorace např. v podobě okvětních lístků růže, osvětlení, relaxační hudby, voňavých svíček, nápojů, využití vířivky atd.

Jak se platí

Platba probíhá nejčastěji v hotovosti před pobytem. Některé azyly nabízejí možnost platby přímo v rezervačním systému na webu pomocí karty, bankovního převodu či online platby. I v těchto případech je zachována diskrétnost - z účtu příjemce mnohdy není nijak poznat, že se jedná o milencký azyl a platbu lze provést anonymní virtuální kartou či z rezervního bankovního účtu, nebo třeba pomocí PayPal, Revolutu a podobných platebních systémů.

Jak rezervovat milenecký azyl

Pro rezervaci bohatě stačí zavolat, poslat SMS či třeba napsat email. Často třeba uvést pouze přezdívku či tajné heslo. Následně obdržíte potvrzení rezervace a instrukce k check inu či jako alternativu nabídku jiného termínu či prostorů.

Jak již ale bylo zmíněné výše, někteří provozovatelé umožňují rezervovat si konkrétní azyl, den a čas přímo na webu v online rezervačním systému. Jedná se o nejrychlejší způsob, jak milenecký azyl rezervovat - přesně totiž víte, zda budou mít volno či nikoliv. Odchod probíhá zpravidla jednoduše zavřením dveří pokoje.

Provozovatelé se snaží minimalizovat vzájemné setkávání hostů, aby zajistili maximální diskrétnost. Pečlivě si proto plánují časy příchodů a odchodů.

Jaké vybavení lze očekávat?

Vzhledem k široké nabídce a různým požadavkům ze strany klientů se milenecké azyly také od sebe vzájemně liší. Některé jsou obyčejné standardní apartmány, jiné zase mohou mít velká zrcadla, BDSM vybavení, koupel, vířivku, masážní vanu/sprchu či dokonce saunu přímo na pokoji.

Existuje i řada tříd jako je standard, deluxe či VIP. Co je skoro vždy společné - samostatné sociální zařízení. Co se zase může vyskytnout jen někde - tak např. kuchyňská linka.

Historie a vývoj mileneckých azylů v ČR

Milenecké azyly mají bohatou historii. Existovaly již za Rakouska-Uherska a za první republiky. Dokonce i za doby socialismu, ale mnoho se o nich nevědělo Po roce 1989 začaly znovu nabývat na popularitě.

V současné době je v Česku stovky azylů pro milence, nejvíce jich pak je v Praze, Ostravě a Brně.

Rozvoj moderních technologií a změny ve společnosti otevřely prostor pro otevřenost a rozvoj ohledně těchto služeb, a milenecké azyly se tak staly běžnou součástí nabídky ubytovacích zařízení

.

Chcete zjistit dostupnost?

Online poptávka

Zarezervujte si místo včas.
Zjistíme dostupnost do cca 5 minut a vyšleme Vám nabídku volných prostorů po obdržení poptávky

Kliknutím na tlačítko pro " odeslání" souhlasíte s našimi zásady pro ochranu a zpracování osobních údajů v souladu se zákonem 101/2000, Sb., Zákon o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, respektive jej nahrazené GDPR a našimi obchodními podmínkami 


*Sleva 10% platí na 1. rezervaci pro nového Klienta. Při rezervaci je nutné uvést promokód "FIRST TIME". Sleva až -55% platí na vybrané apartmány. Sleva až -55% platí pro nové i stálé zákazníky, je nutné uvést promokód "SLEVA55". Slevy nelze kombinovat navzájem. Welcome drink je k jakékoliv rezervaci na celý den zdarma. Welcome drink platí pro vybrané apartmány. Parkování je zdarma pro každého klienta. Parkování platí na vybrané apartmány.
V souvislosti s vládním nařízením hodinový hotel poskytuje ubytování pro účely pracovní cesty, pro cizince a pro osoby s nařízenou karanténou, a to až do odvolání či zrušení opatření
Částka za již zaplacenou rezervaci není vratná